29 kwi 2009

"Wielki Zderzacz Hadronów", tom I "Barion rusza z odsieczą"


Pierwszy tom pasjonującej trylogii o magicznym świecie Planety Hadronów.

Nad Planetą Hadronów zawisło ogromne niebezpie- czeństwo. Oto wypełniła się starożytna przepowiednia, zapowiadająca przebudzenie Plazmy Gluonowo-Kwarkowej, królowej Gluonów, pokonanej w Wielkiej Wojnie przez zjednoczone Siły Planety Hadronów, Królestwa Fermiona oraz Planety Barion. Nukleon z rodu Nuklidów, król Planety Hadronów, staje do walki z Gluonami. Do Nukleona przyłącza się jego bratanek Hiperon, władca Planety Barion. Nukleon i Hiperon wysyłają poselstwo do Fermiona V z apelem o przyłączenie się do walki. Okazuje się jednak, że Fermion, za namową swej żony Materii Dziwnej, opowiedział się po stronie Gluonów.
Nukleon decyduje się na ryzykowny krok - wzywa na pomoc znanego w całej Planetarnej Przestrzeni banitę Bozona W. Bozon, zbuntowany samotny rycerz, przybywa wraz ze swym wiernym towarzyszem Wino. Nie chce jednak przyłączyć się do walki. Nikt oprócz wiernego Wino nie wie bowiem, że Bozon cierpi na spin całkowity. W jego życiu następuje jednak przełom za sprawą spotkania z piękną córką Nukleona, Gwiazdą Neutronową. Bozon i Gwiazda podejmują się niebezpiecznej wyprawy do królestwa Fermiona, aby wydobyć go spod zgubnego wpływu żony. Jednak już na początku wyprawy zostają napadnięci przez gang Dziwnych Kwarków...

Czy bohaterowie dotrą do pałacu Fermiona? Czy uda im się pokonać Materię Dziwną?
Tego dowiecie się z tomu II „Królestwo Fermiona”.

4 komentarze:

 1. Czy w ekranizacji Twojej trylogii mogłabym zostać Materią Dziwną? Przynajmniej na charakteryzacji byśmy oszczędzili ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, ale musisz się poćwiczyć w demonicznych wyrazach twarzy i szaleńczym chichocie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dojrzałaś przez te lata Synafio :) Uwielbiam Cię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, kochana, ze 4 lata już mam, to musiałam uróść nieco w tym czasie :)

   Usuń