31 sie 2009

Hańba! Dramat! Targowica!

Odbyłam właśnie podróż sentymentalną do korzeni, czyli do miasta, gdzie się urodziłam, gdzie urodzili się moi rodzice i gdzie jest grób mojego taty, gdzie mieszkają moi dziadkowie (wszyscy w komplecie, i jedni i drudzy).
Ponieważ podróż była brzemienna w refleksje, pozwolę sobie odłożyć relację na potem. Póki co jest poniedziałek, więc w dobrym tonie jest się wścierwić. Ja się wścierwiłam już wczoraj, bo „dwa razy się wścierwia kto szybko się wścierwia”. Czy jakoś tak.

Otóż wracałam do domu pociągiem pospiesznym w towarzystwie uroczej pary w średnim wieku. Że pani panu czytała na głos dowcipy z Angory, to jeszcze zniosłam jako tako (choć tylko dlatego, że w myślach rewanżowałam się pani przywiązując ją do krzesła i czytając jej w nieskończoność Anabazę Ksenofonta). Ale potem pani wyjęła Super Express. Super Express miał okładkę. Okładka była zwrócona ku mnie.

Okładka oświadczała mniej więcej co następuje:
Polska znowu została sama! Rosja i Niemcy ponad naszymi głowami budują gazociąg! Rosja publikuje o nas codziennie kłamstwa! Amerykanie potraktowali nas podle! Anglia i Francja są daleko!

Olaboga! Już czuję! W czaszce! Moje częste! Palpitacje!

Mózgu!!!

Ale że jestem na bieżąco i wiem, że p.Eichelberger kazał oddychać, a wszystko będzie dobrze, to odetchnęłam i myślę sobie tak:

Polska znów została sama - a kiedy była "w związku"? Za zaborów może?
Rosja i Niemcy ponad naszymi głowami budują gazociąg - a to nowość! Jeśli Super Express ma takie „świeże” wiadomości, to ja już rozumiem, czemu obowiązkowo muszą na ostatniej stronie pokazać gołą babę. Inaczej nikt nie kupi.
Rosja publikuje o nas codziennie kłamstwa! - to rzeczywiście zaskakujące, że w Rosji, gdzie powstały Protokoły Mędrców Syjonu, można publikować jakieś kłamstwa. I to jeszcze na temat Polski. Gdzie niejaki Bubel Leszek publikował jeszcze niedawno swoje rewelacje na temat Holocaustu.
Amerykanie potraktowali nas podle! - tu łzy napłynęły mi do oczu! To podłość, wysłać do nas jakiegoś emerytowanego oficjela, gdy się wcześniej obiecywało miłość aż po grób! Zwracamy pierścionek zaręczynowy! Dopiero teraz prawda wyszła na jaw!
Anglia i Francja są daleko! - teraz to zdębiałam. Wczoraj jeszcze widziałam z okna Pola Elizejskie, a tu nagle nocą Francję daleko przenieśli! Wiedziałam, że powinnam zostać na weekend w domu. Raz jest człowiek nieuważny, a tu dwa kraje co wcześniej były za miedzą, przenoszą się „daleko”. Dramat!


A jak się zastanawiałam, co za ludzie piszą komentarze na Onecie i dlaczego.
To już wiem.

10 komentarzy:

 1. "Polska znów została sama - a kiedy była "w związku"? Za zaborów może?"

  Po co tu kochana przywoływać takie smutne czasy. AAAAAAutor zapewne miał na myśli Unię Polsko-Litewską, jakże czas to był dla nas doskonały. Wspominam go z czułością. A teraz Litwa nie dość że mała, to jeszcze ma nas w d...

  Gazociąg ponad naszymi głowami?? Przecież tam niebo też jest nasze, jak oni śmią?

  Na temat Rosji to ja się nie wypowiadam, bo zawsze mnie wnerwiała Caryca Katarzyna, więc nie chcę sobie o niej przypominać.

  Amerykanie to przecież nasi bracia i najdrożsi sąsiedzi, ale zapomnieli o tym zapewne, bo już dawno temu niejaki pan Adolf z Austrii postanowił przenieść USA za ocean i kraj ten już tam pozostał.

  Nie wiem, jak z Francją, ale ja dzisiaj rano z okna widziałam jeszcze London Eye i dlatego podejrzewam, że TA gazeta kłamie.

  A tak na poważnie, to przeraża mnie, że coś takiego kształtuje w tym kraju opinię publiczną. Bo niestety wielu ludzi im wierzy. A później słyszę w busie, jak jakiś pan mówi, że na ten rząd, to już tylko wojna pomoże. Pan lat 58, więc wojny sam nie przeżył, ale mi ona jest jeszcze bardziej odległa, a jednak coś takiego nawet mi do głowy nie przyjdzie.

  :( smutne

  OdpowiedzUsuń
 2. bravissimo!
  ale ja tylko dodam ze jak Manuela Gretkowska siedziała w Paryżu, to dla tamtejszego super expressu takie nowiny wymaslala

  mają ubaw

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chyba bym już wolała w Fakcie pracować, bo to, że "Pan Józef nie śpi, bo trzyma szafę" boli społeczeństwo jak diabli, ale przynajmniej nikt z tego powodu wojny nie będzie chciał wywoływać.

  OdpowiedzUsuń
 5. (dobra, napiszę raz jeszcze, bo się jakoś dziwnie napisało)

  Salomea -> Masz rację, kłamią szuje. Przez moje okno nadal widać Pola!

  Izabela -> Jakże się cieszę zawsze, gdy Cię widzę :) A o Gretkowskiej nie wiedziałam. Czyli w istocie nie trzeba być dziennikarzem, żeby pracować dla SE, ale trzeba mieć bujną wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Salomea, nie wiem czy i w Fakcie nie piszą podobnie, bo mam kontakty jeno z okładką od czasu do czasu, ale co w środku? Kto wie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Synafio, w kwestii prasy kororowej a brukowej polecam książkę "Prawda" Pratchetta. BARDZO polecam :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Abo, dzięki, Prachetta mogłabym łyżką jeść, więc i "Prawdy" nie zaniecham :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo, bardzo zgrabny wpis. Miło się czytało, że hej. Pure sex

  OdpowiedzUsuń