4 sty 2016

O tym, że się wyspałam

Otóż wyspałam się!


fot. Austin Schmid

Taki mam pyszny świąteczny urlop za sobą, że się wysypialiśmy, jedliśmy, spotykaliśmy z przyjaciółmi oraz czytaliśmy książki – udało mi się nawet dotrzeć do biblioteki 31 grudnia i zrobić zapas książek na nowy rok. Tak więc spędzałam dnie i wieczory z ulubionym Małżonkiem i Dziewczętami, które - wyspane i najedzone - były dla rodziców swych pełne miłosierdzia. A także z choinką, bigosem, pierniczkami, Pilchem, nową (starą?) Bridget Jones i Malalą Yousafzai (wiem, wiem, zestawienie zaiste dziwaczne i trącące pomięszaniem psychicznym) - same dobre rzeczy! Udało mi się nawet pobiegać dwa razy, przy czem drugi bieg nastąpił 1 stycznia, przy temperaturze -15 i wyniósł prawie 6 km, toteż dumna jestem z tego powodu i blada. Chuda nie, chuda nie jestem ni trochę, przeciwnie raczej, bo przecież bigos, pierniczki i jeszcze więcej bigosu. Gdyż albowiem kocham bigos miłością ogromną. A Małżonek mój robi bigos najlepszy na świecie!

Taka jestem więc wypoczęta i wyspana, niczym to dziewczę wszeteczne z Pargrafu 22, co się w nim kochał kpt Nately – co jędzą była okropną z niewyspania, a jak raz się jej Nately dał wyspać porządnie, to zmieniła się w anioła i buchnęła z niej czysta miłość i radość życia.


Oby mi ten stan wypoczęcia i wyspania pozostał na dłużej, czego i Wam, Drogie i Drodzy, serdecznie w nowym roku życzę - wyspania, wypoczęcia, miłości i z życia radości! 
17 komentarzy:

 1. Cóż za optymistyczny wpis :)))
  ja wprawdzie do samego 30 grudnia popylałam w pracuni jak dzikie prosię, ale za to DZIŚ!
  DZIŚ urlopujemy :) Z Lu.
  Albowiem szkoła chce odpoczywać jeszcze :P

  Calus i wszystkiego najlepszego i najwyspańszego!!! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @J: To ja Wam życzę miłego i owocnego urlopowania, Dziewczęta!

   Całusy :* :* :*

   Usuń
 2. Bieganie w tym mrozie to jak robienie herbaty od tyłu. Najpierw cytryna z imbirem na ostro, potem miód i na koniec prysznic z herbaty.
  Dla zachowania stanu równowagi psychicznej wysiłek ten w swoim życiu uważam za konieczny.

  Pozostaję w wdzięczności, że napisałaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Ania Skowronek: Idealnie to ujełaś :) Tak właśnie było! Jutro biegnę znowu, a tu coraz zimnej i zimniej ;)

   Wdzięcznam za to, że się odezwałaś i skomentowałaś :) Ścisk!

   Usuń
  2. Szalenie się Bożenie podoba ta recenzja biegów na mrozie :D No i Bożena podziwia Cię jednak, bo ona doszła do -9 stopni i stwierdziła, że basta. A tu proszę - uprawiasz sport ekstremalnie :) Brawo! Takiej energii na cały rok co najmniej życzy Bożena (zastanawiając się przy okazji, czy może jednak ona by nie dała rady przetruchtać trochę w tych mrozach?)

   Usuń
  3. aaa, jeszcze. Bożena CHYBA ze dwa razy się wyspała też, ale już nie pamięta dokładnie, bo jest poniedziałek, do tego pracujący i do tego felerny. Toteż fajnie, że jeszcze w Tobie takie silne wspomnienie wyspania siedzi. :D

   Usuń
  4. @Sekretarka Bożeny: Ja biegam grupowo, więc raz, że chuchamy obok siebie i trochę jest cieplej, a dwa, że w kupie zawsze raźniej i motywacja wzrasta - stąd też moja biegowa energia się bierze :)

   U mnie też poniedziałek pracujący i chyba właśnie dlatego tak mnie nostaligicznie wspomnienie wyspania łapie i jeszcze na nim "jadę" ile się da :)

   Usuń
 3. Wyspania, wypoczęcia, godziwej lektury i bigosu w ilościach niereglamentowanych życzę Ci z całego serca na calutki Nowy Rok!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Pies w Swetrze: Bardzo dziękuję! Aczkolwiek z tym bigosem, to mogłoby być trudne do zniesienia dla otoczenia, bo wiadomo, jednak to kapusta ;)

   Wszystkiego dobrego w nowym roku! :)

   Usuń
  2. :) Komu się nie podoba, niech sobie wyjdzie. Na przykład na świeże powietrze. A kapusta jest odchudzająca. O!

   Dzięki :)

   Usuń
 4. Pięknie. Widzę jednak, ze nie tylko wyspana- obżarta miłością :) I to od niej chuda nie jesteś, bo jestes milosćia napełniona. Tak trzymać! Mader

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Mader: Oj tak! Miłością się uwielbiam obżerać i staram się to robić jak najczęściej, ile tylko się da :)

   Usuń
 5. Gratuluje serdecznie stuprocentowego wyspania i wypoczecia - jakby nie bylo, to jest BARDZO wazne! Oby ten stan utrzymal sie wam jak najdluzej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Diabeł-w-buraczkach: U mnie wyspanie jest wręcz sprawą kluczową - dopiero, jak się wyspałam, poczułam, jak bardzo jestem bez spania nie-w-pełni-sobą.

   Wszystkiego dobrego w nowym roku dla Was! W tym również wyspania :)

   Usuń
 6. Jak ja długo czekałam na taki post od Ciebie. Super, ogromnie się cieszę. A bycie wyspanym to podstawa. Piramida Maslowa czy jakoś tak :) - podstawowa potrzeba życiowa musi być zaspokojona, bo inaczej człowiek zamienia się w zombie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Dragonella: Ja chyba też długo czekałam na taki post od siebie ;)

   Tak, z tą piramidą Maslowa masz święta rację - milijon razy opisytwałam rzeczoną piramidę w szkoleniach, a nigdy sobie do serca nie wzięłam porządnie, żeby się przede wszystkim wyspać, a dopiero potem realizować inne cele życiowe, z wyższych poziomów. Może to powinno być moje postanowienie noworoczne? Spanie! :)

   Usuń