14 cze 2011

Dzień podziękowań

Równo 29 lat temu w pewnym bydgoskim szpitalu pewna młoda, 22 letnia kobieta postanowiła, że tego dnia urodzi swoje pierwsze dziecko. Mimo iż lekarze byli innego zdania, stwierdzając, że na poród za wcześnie i że dziecko zdecydowanie za małe, mimo prób powstrzymywania porodu, kobieta poczuła, że rodzić musi i koniec kropka. To samo poczuło jej dziecko - nie wiem, czy wiedziało już wtedy o zielonych wodach płodowych, w każdym razie na pewno czuło, że zaczyna być kiepsko, że najwyższy czas wychodzić, wychodzić więc zaczęło nerwowo, ale konsekwentnie. I dzięki wspólnej matczyno-dziecięcej determinacji wyszło, rzeczywiście małe i już ledwo żywe, ale wyszło. Podobno z pierwszym oddechem i pierwszym krzykiem był jakiś problem. Ale jak już krzyknęło, to się darło porządnie. Podobno minę miało niczym urażona w swej dumie hrabina. Rodzice byli zadziwieni tym, jak małe było (2,5 kg, po spadku 2 kg). Na imię nie dali mu Wacław, bo było dziewczynką.

Dziś powinnam podziękować mojej mamie za to, ze była taka dzielna i mądra, sobie za to, że byłam mimo swych 2,5 kg wystarczająco zdeterminowana, i Bogu za to, żeśmy obie z mamą z tego cało wyszły. Toteż dziękuję z wdzięcznością :)

11 komentarzy:

 1. toteż wznieśmy z uwielbieniem - STO LAT !! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mam ogóreczki :)

  chociaz powinnam stanąc na wysokości zadania i zorganizować tort ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Sto lat Synafio kochana! Rośnij duża i wiedz, że się bardzo cieszę że Cię "poznałam"! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Mariposanegra: Ja też się cieszę! Częstuj się ogóreczkiem z nami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Torcik upiec? :)
  Najnajnajnajnajlepszego. Wszystkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O rany, jaka Ty jesteś młodziutka! Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 7. Tortu to ja Ci Młodzieży Droga nie zaproponuję, ze względów wiadomych, ale prezent to nadal masz u mnie do odbioru :) Miał być bez okazji, ale czeka już tak długo, że się urodzinowy zrobił :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję bardzo wszystkim i wirtualnie oferuję drinka, ogóreczka i czapeczki papierowe :)

  OdpowiedzUsuń