27 lis 2014

O szkole i o szkielecie

Pierwsze miesiące w szkole są dla nas, jak dotąd, doświadczeniem pozytywnym. Dziobalinda lubi panią, lubi koleżanki, lubi zajęcia i lubi świetlicę - czasem wręcz prosi, żebym pozwoliła jej zostać dłużej i jeszcze trochę się pobawić. Wchodzi do szkoły radosna i radosna, choć zmęczona, z niej wychodzi.

Przyznam, że szkoła i nam, rodzicom, się podoba. To zwykła szkoła rejonowa, ale kolorowa i raczej przyjazna dzieciom. Mam pewne zastrzeżenia do szkolnej stołówki - nie spodziewałam się w szkole tylu słodkości. Dla Dziobalindy, która jest alergikiem, Monte i budyń waniliowy na podwieczorek są podwójnie groźnym - bo i cukrowym, i mlecznym - koniem trojańskim. A Dziobalinda znacznie mężniej stawia opór rodzicielskim poleceniom, niż słodyczom w szkole - no więc. Poza tym jednak jest całkiem dobrze. I zdaje się, że trafiliśmy na naprawdę świetną nauczycielkę.

Dziobalinda uczy się chętnie, choć bez spazmów ekscytacji. Czasem coś ją szczególnie zainteresuje lub ucieszy i wtedy poświęca się temu z wielką pasją. Lubi zajęcia teatralne i bardzo polubiła prace plastyczne.

A dziś na przykład z lekcji etyki* Dziobalinda przyniosła... papierowy szkielet. Gdyż albowiem rozmawiali na lekcji o kręgosłupie. Czyżby chodziło o kręgosłup moralny? Jeśli tak, szkielet jest dość interesującą formą utrwalania zdobytej wiedzy.

Szkielet był do wycięcia i sklejenia, jednakże Dziobalinda nie byłaby sobą, gdyby nie postanowiła dodać mu czegoś od siebie. A mianowicie - dodała mu warkoczyki. Gdyż jej szkielet, wyrzekła, będzie dziewczynką. To miłe!

W związku z tym wszystkim wypowiedziałam dziś jedna z najdziwniejszych w mym życiu kwestii (a wiele już dziwnych kwestii w życiu wypowiadałam). Zakrzyknęłam bowiem do Giganny, domagającej się dodatkowych kartek do rysowania:
Chwileczkę! Przyniosę ci kartkę, jak tylko skończę robić warkocze dla kościotrupa!

Szkoła to tyle nowych wrażeń, naprawdę!
_____
*Dziobalinda chodzi na religię w szkółce niedzielnej, więc w szkole testujemy etykę.

11 komentarzy:

 1. :):):)
  hahhahha :):):)

  cudnie!!
  ogromnie się cieszę, że jest tak pozytywnie!! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @J: Ja też :)

   I wystaw sobie, ze spała z tym kościotrupem potem ;)

   Usuń
 2. :) Ekstra szkielet :)
  Nasze młode chodzą na szkółkę (wszyscy troje) a dwójka starszych też na religię w parafii, a najstarsza oświadczyła, że od przyszłego roku chce również chodzić na etykę. No i dobrze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Natalijka: No my jesteśmy na etapie szkółki (starsza) i robienia rabanu w kościele (młodsza) ;) Wszystko przed nami ;)

   A etyka... na razie jest interesująco. Np. było o tym, że trzeba się myć, oraz o ludziach pierwotnych. Hmmm ;)

   Usuń
 3. Uwielbiam! Zarówno treść Twoich "relacji" jak i sposób ich pisania... Są genialne!!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy: Ach, bardzo mi miło! Dziękuję! :)

   Usuń
 4. A czy kokardki Pani Kościotrup też dostanie? Jak to tak warkoczyki bez kokardek?
  Uwielbiam motyw dance macabre :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Dragonella: Kokardek nie było, ale za to pokolorowany został kościotrup pięknie i bardzo wyszedł meksykański ;) I wygląda istotnie, jakby tańczył, bo Dziobalinda skleiła mu ręce tak, że wyszła jej tzw. "pozycja uciekających bogów" ;P

   Usuń
 5. To jest próba uczynienia szkieleta bardziej "ludzkim" :D No trochę makabryczna ta pierwsza lekcja etyki- wyobrażam sobie jakieś głosy oburzenia byłyby, gdyby szkielet dzieci dostały na religii ;)
  Fajnie, że szkoła Wam się podoba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Mader: Gdyby to było na religii, to TVN Uwaga na pewno już zajmowałby się tą bulwersującą sprawą ;)

   Usuń