22 gru 2014

O najważniejszych SłowachParę dni temu w szkole Dziobalindy odbyło się klasowe spotkanie wigilijne. Każdy, kto był na takim spotkaniu, ten wie – występy, wierszyki, składkowy „stół wigilijny”. Nie ma o czym pisać. Ale o jednym napisać chcę. Bo na tym spotkaniu pani nauczycielka wręczyła nam, rodzicom, małe papierowe książeczki. I w tych książeczkach kazała nam napisać dla naszych dzieci cztery najważniejsze słowa – słowa, które sprawiają, że człowiek jest szczęśliwy. A potem okazało się, że takie same książeczki dzieci wykonały dla nas. 

Wiecie, jakie słowa wybrała dla nas Dziobalinda?

Kohać (pisownia oryginalna ;) ).
Dobre słowa.
Pomoc.
Czas. 

To wszystko, zdaniem naszej starszej córki, sprawia, że człowiek jest szczęśliwy. A że Dziobalinda jest mądra i ufam jej w tej kwestii - właśnie tego wszystkiego życzę Wam na Święta Bożego Narodzenia. I na cały nadchodzący przyszły rok. 

A tym, dla których -  tak jak dla mnie - w tych świętach chodzi o Kogoś więcej, życzę także, żeby były dla nas prawdziwym Bożym narodzeniem. Żebyśmy się wraz z Nim i dzięki Niemu rodzili wciąż na nowo, docierając do swego prawdziwego jestestwa, tego, które jest kroplą czystej, żywej Miłości.

Wesołych Świąt! 

Fresk w Bazylice Bożego Narodzenia w Betlejem, foto: Magdalena Matasek

6 komentarzy:

 1. Ja rowniez zycze Ci pieknych i blogoslawionych Swiat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądrze wychowaliście Dziobalindę :-)

  I ja przyłączam się do życzeń - miłości, ciepłych słów, pomocy i wspólnego czasu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowita Dziobalinda!
  Ja również życzę ci pełnych radości, światła i miłości, błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego dobrego, Synafio. Wierzę, że nigdy nie braknie Ci wszystkich tych rzeczy, które Twoja córka uważa za najważniejsze na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to dobrze, że już daaawno temu zaklepałam sobie funkcję Wiceprezesa Fanklubu Dziobalindy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bożena bierze w takim razie sobie zastępcę Wiceprezesa. Doskonała panna, gdybyż tak choć promil więcej takich mądrych po ziemi chadzał .. ależ by było super :)
   Wesołych Poświat życzy cały obwód Bożeny - a to mnóstwo.

   Usuń